HAKKIMIZDA

cityline dış görünüm 1

Çizmeci Grup’un temelleri Çizmecioğlu Tekstille atıldı. Kuşaklar öncesinden günümüze gelen ticari gücümüzü, 1991’de kurumsallaştırmak üzere ilk adımları attık. Toptan ve perakende kumaş satışını, ev tekstili, dokuma ve konfeksiyon ürünleriyle ihracatına başladık.

1993 – 2006 yılları arasında başta Almanya ve tüm Avrupa Birliği üye ülkeleri olmak üzere yurtdışı satışlarla tekstil bölümümüzün gücünü artırdık.

Çizmeci markasını, farklı sektörlerde de oluşturmak adına 2006 önemli bir başlangıç noktası oldu. Gelecek vaat eden sektörlerle yatırım yapmak adına Çizmeci İnşaat’ı kurduk. Çizmeci İnşaat, 6 yıl içinde İstanbul’un birçok semtinde önemli inşaat projelerine imza attı. Halen 110 daireli Çekmeköy Evleri projemizin inşaatı devam etmektedir.

İletişim sektörünün gelişimini göz önüne alarak, aynı yıl Çizmeci Telekom’u hayata geçirdik. Avea’nın Anadolu Yakası ve Kocaeli distribütörü olan firmamız merkez binamız haricinde 17 shop ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Adım adım büyüyen grubumuz, 2007 yılında Kağıthane’de Vera Rezidans’ın arazisini satın alarak Di Yapı İnşaatla 194 dairelik projesine devam etmektedir.

2011 yılında gıda sektörüne de adım atan grubumuz, Çizmeciler Gıda ile Ülker Grubu’na Anadolu Yakası distribütörü olarak hizmet vermektedir. Çizmeciler Gıda 5000 metrekarelik bir depoya ve 50 araçlık bir filosuyla 10700 noktaya satış gerçekleştirmektedir.

Grubumuz, otomotiv sektörüne de, 2011 yılında yıllık 300 araçlık kapasiteye sahip Lacivert Araç Dizayn şirketi ile adım atmıştır.

Farklı sektörlerde başarılı girişimciliğiyle yer alan Çizmeci Grup, çalışma azmi, deneyimli kadrosu, her sektöre özel stratejisi ile gelecekte her zaman üst sıralarda olmayı hedefliyor.